תיאטרון

האגם

שישה חברים קובעים להיפגש לסוף שבוע של נופש ומנוחה בביתם של אחד הזוגות השוכן על שפת האגם.

החבורה מעבירה את זמניה בנעימים. משוחחים, מתווכחים, אוכלים ושותים.  אך סצנות האגם “האידיליות” נקטעות וחורקות על ידי סצנות פלאשבק מחייהן שמחוץ לאותו סוף שבוע.

סצנות החושפות בפנינו את הכאב האלימות והניכור שבחייהן הפרטיים. הן מציגות עולם פחות ממושלם שסופו עתיד לבוא ולהציף כמי האגם השחור.

תיאטרון תמונע
מאת: מיכאיל דורננקוב, תרגום ובימוי: אריאל נ. וולף, שותפה ליצירה ודרמטורגיה: אירה אורלוב

“יש הרבה מה להגיד על האגם מאת מיכאיל דורננקוב בבימוי אריאל וולף – שהפך מילים לנוכחויות של שחקניות ושחקנים שהתמסרו לשירת תיאטרון… זאת הצגה מטלטלת. תיאטרון עכשווי משובח!”
דורית ירושלמי

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

יוקסטה ואדיפוס

אדיפוס. טריפטיכון

עיבוד מודרני בשלושה חלקים למיתוס ולמחזה של “אדיפוס המלך” מאת סופוקלס. יצירה בימתית חזותית העוקבת אחר חידת האדם. העבודה מתבוננת בחקירה העיקשת של האדם את עצמו, האדם המצוי בקונפליקט המתמיד והאכזרי שבין חוקיו הביולוגיים לחוקיו האנושיים, אינו יכול שלא לחקור את חידתו ובו בעת להטיל ספק בקיומה של תשובה. שטרק מגלמת בהצגה את יוקסטה, האם והרעייה, אם הבנים והבנות שילדה לבנה – בעלה ורוצח המלך שאת מקומו ירש.

בימוי: אריאל וולף.
הוצג בתיאטרון תמונע. 

שרון שטרק מרגשת ומדהימה בעיצוב הסמכות המלכותית הנשברת, ובעיצוב האישה הנרמסת תחת כובד משא האשמה שהיא נוטלת על עצמה.
“אדיפוס. טריפטיכון” של
אריאל וולף הוא יצירה נועזת ומורכבת.”
צבי גורן, אתר הבמה

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

מאכינל

דרמה אקספרסיוניסטית החושפת ב-9 תמונות את עולמה של צעירה הלכודה בגלגלי השיטה החברתית ומורדת בגורלה. המחזה מ-1928 מבוסס על אירוע אמיתי וראשיתו בקשר שרוקם מנהל עם מזכירתו במשרד וסופו ברצח בעל. הנאשמת ברצח הייתה האישה הראשונה בהיסטוריה שהוצאה להורג על הכיסא החשמלי. המחזה מתאר את חייה הקצרים של צעירה הנשחקת בתוך עולם מכני כשהיא מחפשת ברעב אחרי אהבת אמת. שרון שטרק בתפקיד ראשי מגלמת את הלן.

 

בימוי: סיני פתר.
הוצג בתיאטרון החאן.

“ההצגה הזו שייכת בראש ובראשונה לשרון שטרק: עם נוכחות מכמירת לב שמצליחה לנוע בין יופי עוצר נשימה לפי מיטב מסורת הסרט האילם לבין פגיעות פיזית ונפשית של בובה ממוכנת, שטרק מגלמת את הלן באותה אינטנסיביות שאיפיינה גם את תפקידה הקודם בחאן, זה של “היצור”, הנערה המפגרת מ”עירם של האנשים הקטנים”. כמו “היצור” גם הלן הופכת לסמל כמעט מופשט של כול קורבנות הדיכוי האנושי”

איתן בר-יוסף, עכבר העיר ת”א. 2006

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

1234

אושר

מחזה המתרחש בבית משותף בעל 3 קומות. בקומתו העליונה גר זוג נשוי. בקומה שמתחת מתגורר אביו המבוגר של הבעל ובקומת המרתף משחקים בקלפים ארבעה גברים. באולם יושב זוג נוסף שצופה בהצגה, אותה מנחה איש מכירות אנרגטי שמבטיח ערב אינטראקטיבי, לא מטריד ומלא בהפתעות ואושר עילאי.

 

כתיבה ובימוי: מיכאל גורביץ׳
הוצג בתיאטרון החאן.

עשרה שחקנים, שיחד עם גורביץ כבמאי-קוסם-משורר ובעזרת נגיעה כוריאוגרפית מצוינת של רננה רז, יוצרים מקשה אחת שכמעט אין מקום להפריד בין שחקן אחד למשנהו. להגיד שהם מצוינים זה להמעיט בהישג שלהם. בסופו של דבר, “אושר” של מיכאל גורביץ`, היא הצגת תיאטרון אמיתי וגדול, שבו הוא מחזיר אותנו אל השירה לא פחות שהוא מעורר בנו את הגעגוע אל החיפוש הסיזיפי הנמשך אחר האושר.

צבי גורן, הבמה.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

הליוגבלוס

יצירה בימתית בהשראת ספרו של אנטונן ארטו “הליוגבלוס או האנרכיסט המוכתר”, עוקבת אחר תקופת כהונתו כקיסר של הנער הסורי הליוגבלוס באימפריה הרומית. לצד ניהולה הכוחני של אימו, הליוגבלוס האנדרוגני בן הארבע עשרה, הרואה עצמו כגבר ואשה גם יחד, מוביל את האימפריה הרומית אל תוך הכאוס הדקדנטי, אל תקופה של פריצות ותועבה. הוא מקיים שלטון חדש בו הסדר הוא אנרכיה של משחקי שליטה וכוח, שלטון בו כוחות מנוגדים פועלים זה נגד זה ובו בזמן מחפשים ומבקשים פיוס- תרבות המזרח והתרבות הקלאסית, הסדר והאנרכיה, הגבר והאשה. 

 

בימוי: אריאל וולף.

המופע עלה לראשונה בפסטיבל עכו 2016.

 “הייחוד והעוצמות הבלתי־רגילות, כמעט פיזיות, שהעבירו השחקנים לקהל, בגלל האסתטיקה המושלמת של התנועה והמוזיקה ובעיקר משום שזהו תיאטרון אמיתי במובן הזה שהחוויה שהוא יוצר אינה ניתנת לתרגום למילים בלבד.”
נרי ליבנה- הארץ

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

מלאך של אמא

״מלאך של אמא״ היא סדרת טלוויזיה ישראלית מסוגת דרמה ומתח שעלתה לשידור בקיץ 2016 בערוץ yes Oh. הסדרה מתמקדת בקורותיה של משפחת טמיר, לאחר שכפיר בן ה-7 נמצא מת על הגבעה בה נהג לשחק. בסדרה יעל טמיר,המגולמת על ידי שרון שטרק, אימם של גיל וכפיר, פסיכולוגית משטרתית שקולה וקרת רוח העובדת בשירות בתי הסוהר, שמנהלת את משפחתה ביד רמה.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
“מלאך של אמא” היא יצירת הביכורים של ויסמן, אבל זה לגמרי לא נראה כך. היא מלוטשת כמו יהלום טלוויזיוני, מצולמת להפליא, מבוימת ברגישות, מלוהקת בעושר גדול של פנים חדשות ומתפקעת מפוטנציאל עלילתי. פרט לתעלומת הרצח היא הופכת מכל כיוון את המתח הבין זוגי!״
ביקורת: ירון טן-ברינק, טיים אאוט 2016

5 שניות

הסרט עוסק במיכל, בגילומה של שרון שטרק, הנמצאת בתהליך גירושין מתיש, מנסה להציל את מערכת היחסים המעורערת עם בנה יואב.
בוים ע״י שחר טנא.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
על תפקידה בסרט שרון שטרק זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בשני פסטיבלים – אחד בפסטיבל הסרטים FEEL THE REEL IFF, באנגליה על
תפקידה בסרט (2020).
והשני בפסטיבל 2020 World distribution award.

החממה

החממה היא סדרת נעורים ומתח ישראלית שנוצרה על ידי גיורא חמיצר. הסדרה מתארת את עלילותיהם של בני נוער הלומדים בבית-ספר למנהיגים "החממה", שהוא גם פנימייה על שפת הכנרת. בסדרה שרון שטרק משחקת את נעמי בר-רשף, אשתו של גורי ואמם של אלפי ואלה-לי. תלמידת עבר ב"חממה". אשר הקימה את המערה ביחד עם ג'ודי. האסטרונאוטית הישראלית הראשונה.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

מעבר לתסריט ולרעיון הראויים, “החממה” משוחקת היטב על ידי צוות השחקנים (ברובו צעיר ומוצלח מאוד), מבוימת מצוין (על ידי רועי פלורנטין) ונראית טוב. ברמת ההפקה שלה היא לא נופלת, ואפילו עולה על רבות מהסדרות “למבוגרים”.
ביקורת: לילך וולך ״וואלה״ 201​

אבודים באפריקה

אבודים באפריקה היא מיני-סדרה קומית ישראלית, העוסקת בעולם האופנה הישראלי. בסדרה שרון שטרק משחקת בתפקיד ראשי את שלומציון "שלומצי" אברהם - הארט דירקטורית המרירה והפרפקציוניסטית של חברת האופנה "האני".

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
״מי שגונבת את ההצגה היא שרון שטרק שמגלמת את שלומציון, הארט-דיירקטורית… צופי הפרק הראשון, ששודר השבוע בלווין, יכלו בקלות להבחין שמדובר בכוכבת האמיתית.״
ביקורת – עמית קוטלר 2006 YNET

עבודות משחק בתיאטרון

אדיפוס.טריפטיכון

חידה בימתית על פרשת דרכים. עבודה המתבוננת בחקירה העיקשת של האדם את עצמו,האדם המצוי בקונפליקט המתמיד והאכזרי שבין חוקיו הביולוגיים לחוקיו האנושיים, אינו יכול שלא לחקור את חידתו ובה בעת להטיל ספק בקיומה של תשובה. העבודה הבימתית צועדת בעקבות המיתוס שבעל פה והטרגדיה שבכתב אודות "אדיפוס המלך", ובמהלכם של שלושה פרקים - נבואת הטבע, הספינקס והמחזה מאת סופוקלס - חוקרת את האדם החוקר את עצמו. האדם הנמצא במאבק הנצחי לפתור חידתו, מוצא עצמו שוב ניצב בראשית דרכו, שהיא גם סוף דרכו ואף פרשת דרכיו של זהותו. שרון שטרק משחקת בהצגה את יוקסטה, האם והרעייה, אם הבנים והבנות שילדה לבנה-בעלה ורוצח המלך שאת מקומו ירש. ההצגה מוצגת בתיאטרון ״תמונע״.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
את המלכה יוקסטה, אמו-רעיתו מגלת נפלא במלוא ההדר שרון שטארק, שחקנית החאן הירושלמי לשעבר. המוסיקה הנפלאה של שלומי ברטונוב יחד עם קטעי המוסיקה שצרף, והוסיפו כה הרבה לאווירה ולקצב.
ביקורת – דה מרקר קפה

אושר

הצגתו של מיקי גורביץ׳ אשר עלתה בתיאטרון החאן. המחזה מתרחש בבית משותף שבקומתו העליונה גר זוג נשוי, את האישה - ויויאן, מגלמת שרון שטרק, בקומה שמתחת מתגורר אביו המבוגר של הבעל ובקומת המרתף משחקים בקלפים ארבעה גברים. באולם יושב זוג נוסף שצופה בהצגה, אותה מנחה איש מכירות אנרגטי שמבטיח ערב אינטראקטיבי, לא מטריד ומלא בהפתעות ואושר עילאי.

הלגביולוס

עיבוד בימתי לספרו של ארטו "הליוגבלוס או האנרכיסט המוכתר" "הליוגבלוס" - יצירה בימתית, בהשראת ספרו של אנטונן ארטו "הליוגבלוס או האנרכיסט המוכתר", עוקבת אחר תקופת כהונתו כקיסר של הנער הסורי הליוגבלוס באימפריה הרומית.

מאכינל

שרון שטרק בתפקיד ראשי מגלמת את הלן בהצגה "מאכינל", דרמה אקספרסיוניסטית החושפת ב-9 תמונות את עולמה של צעירה הלכודה בגלגלי השיטה החברתית ומורדת בגורלה. המחזה מ-1928 מבוסס על אירוע אמיתי וראשיתו בקשר שרוקם מנהל עם מזכירתו במשרד וסופו ברצח בעל. הנאשמת ברצח הייתה האישה הראשונה בהיסטוריה שהוצאה להורג על הכסא החשמלי. המחזה מתאר את חייה הקצרים של צעירה הנשחקת בתוך עולם מכני כשהיא מחפשת ברעב אחרי אהבת אמת. הוצג בתיאטרון החאן.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
“ההצגה הזו שייכת בראש ובראשונה לשרון שטרק: עם נוכחות מכמירת לב שמצליחה לנוע בין יופי עוצר נשימה לפי מיטב מסורת הסרט האילם לבין פגיעות פיזית ונפשית של בובה ממוכנת, שטרק מגלמת את הלן באותה אינטנסיביות שאיפיינה גם את תפקידה הקודם בחאן, זה של “היצור”, הנערה המפגרת מ”עירם של האנשים הקטנים”. כמו “היצור” גם הלן הופכת לסמל כמעט מופשט של כול קורבנות הדיכוי האנושי”
איתן בר-יוסף, עכבר העיר ת”א. 2006

הפרויקטים המוצגים באתר מתעדכנים מעת לעת